Menu

Ödüllü Seri LIFE IS STRANGE: BEFORE THE STORM ile Geri Dönüyor

FINAL FANTASY® ve TOMB RAIDER® gibi ödüllü ve çok satan oyunların yayıncısı olan SQUARE ENIX® bugün ödüllü ve milyonlarca kopya satan oyunun yeni serisi LIFE IS STRANGE™: BEFORE THE STORM’u duyurdu. Oyun, Xbox E3 Tanıtımının bir parçası olarak yeni sinematik bir fragmanla açıldı ve üç bölümden birincisi Xbox One®, PlayStation®4 bilgisayar eğlence sistemi ve Windows PC’de 31 Ağustos 2017’de çıkacak.

LIFE IS STRANGE: BEFORE THE STORM serinin ilk oyunundaki olaylar gerçekleşmeden üç sene önce Arcadia Körfezi’nde geçiyor. Oyuncular, başarılı olmayı amaçlayan güzel ve popular Rachel Amber ile muhtemel olmayan bir dostluk kuran 16 yaşındaki isyankar Chloe Price rolünü üstlenecek. Rachel’ın dünyası bir aile sırrıyla altüst olduğunda, bu yeni kurulan ittifak kendi şeytanlarını yenmeleri için birbirine güç verecek.

LIFE IS STRANGE: BEFORE THE STORM bu yıl Square Enix için önemli bir oyun ve Arcadia Körfezi’ne geri dönmeyi isteyen hayranlara karşı doğrudan bir yanıt olarak yaratılıyor. Böylece sevdikleri karakterleri tekrar buluşabilecekler” diyor Square Enix Londra Stüdyolarının Başkanı Lee Singleton. “Birçok kişi hayatını önemli derecede etkileyen, o kişiyi kendisi yapan  birini söyleyebilir. LIFE IS STRANGE: BEFORE THE STORM tam da bu an hakkında.”

“Orijinal LIFE IS STRANGE anlatı macera oyunu türüne yeni bir derinlik ve gerçek dünya duygusu kattı ve biz de dahil olmak üzere birçok insanın kalbinde güçlü bir yer edindi” diyor Deck Nine Games Başkan Yardımcısı Jeff Litchford. “Serinin bir sonraki oyununda çalışmak kesinlikle bir ayrıcalık ve bizim için seriye hakkını vermek ve oldukça yetenekli takımımızın benzersiz StoryForge’unun kalitesini kanıtlamak için bir şans.”